> Nastava

4 . Dani sporta u produženom boravku

Autor: Anka Vukša, 17. 6. 2015.

I ove godine u svibnju boravkaši su obilježili Međunarodni dan sporta kroz višednevna razredna i međurazredna sportska natjecanja.

Učenici produženog boravka natjecali su se u nogometu na nogometnom turniru kojeg je proveo učitelj Božidar. Natjecanje u štafenim igrama kojima se provjeravala brzina, spretnost i suradnja provele su učiteljice produženog boravka.

Cilj ovakvih sportskih natjecanja je zainteresirati djecu za sport ali i potaknuti na kretanje kojeg je kod današnje djece sve manje. Sat vremena aktivnog bavljenja sportom potrebno je za normalan razvoj djece tog uzrasta.

Djeca uvijek uživaju u ovakvim događanjima, natječu se i daju sve od sebe za svoju momčad ili skupinu.

Dok dečki igraju nogomet, djevojčice kao prave navijačice bodre svoje prijatelje glasnim navijanjem, ali i osmišljenim pjesmama i koreografijama.

Pogledajte kako je to izgledalo na našem igralištu!