LEGO GRUPA

Voditelj aktivnosti: učiteljica Daniela Lenart

Namijenjeno učenicima 1. – 4. razreda

Vrijeme održavanja: svaki četvrtak od 12:15 do 13:00  (6. sat)

Mjesto održavanja: učionica 04

Lego kockice su nepresušan dječji izazov više od 80 g. Mogućnosti njihova korištenja u igri, pa tako i  u obrazovne svrhe su mnogobrojne, a djeci iznimno privlačne.  Provođenjem ove izvannastavne aktivnosti kod učenika se potiče razvoj mišića ruku i prstiju, fine motorike, logičkog mišljenja, povezivanja i zaključivanja te suradnja i uvažavanje drugih. Na konkretan i neposredan način učenicima se osigurava poticajno okružje te ih se usmjerava na  provođenje niza aktivnosti koje vode do rješavanje problema, a imaju uporište u znanosti, tehnologiji, inženjerstvu i matematici (STEM područje).