> 4c

Mali web 4.c

Igrani film "Šegrt Hlapić"

Autor: web admin, 2. 12. 2013.

Učenici 4.c u KINU gledali igrani film "Šegrt Hlapić", 20.11.2013.

U sklopu izvanučioničke nastave učenici su imali prigodu vidjeti najnoviji hrvatski film o šegrtu Hlapiću. Film redatelja Silvija Petranovića snimljen je u povodu 100. obljetnice prvog objavljivanja popularnog dječjeg romana "Čudnovate zgode šegrta Hlapića" Ivane Brlić-Mažuranić.

U srijedu, 20. studenog 2013., učenici 4.c razreda posjetili su Cinestar (Avanue Mall) i pogledali  igrani film „Šegrt Hlapić“. Film je snimljen prema dječjem romanu Ivane Brlić - Mažuranić. Režirao ga je Silvije Petranović, a lik Hlapića tumači Mile Biljanović.

Film se oslanja na književni predložak. Priča o malom šegrtu koji bježi od majstora Mrkonje i kreće na put kako bi činio dobro. Uskoro mu se pridružuje djevojčica Gita s kojom nastavlja pustolovine. Susreću one koji im žele pomoći, ali i nauditi. Na tom se putu, u noći punog Mjeseca, suočava i s najgorim od njih, Crnim čovjekom.

Nama je film bio odličan i jako nam se svidio. Hlapić je bio malen kao lakat, veseo kao ptica, dobar kao kraljević Marko, mudar kao knjiga, a dobar kao sunce, baš onakav kakvim ga je opisala Ivana Brlić Mažuranić.

Učiteljica Mihaela Scholz