> 4c

Mali web 4.c

Maškare u 3.c

Autor: Danijel Muić, 12. 2. 2013.

MAŠKARE U 3.c

Sva djeca vole maškare.

A tko ih ne bi volio?!

Maškare se odvijaju u veljači, nama najdražem mjesecu. Razdoblje prije korizme u kojem se priređuju povorke maškara naziva se najčešće karneval, mesopust, poklade ili fašnik.

Na današnji dan, 12.2.2013. pokladni utorak, niži razredi u osnovnoj školi Prečko su obilježili maškare. Svi su se lijepo zabavili, a školom je zavladao smijeh i uz njega poznata pjesma: “Maškare, maškare...“

Flintstonesi, anđeli, doktori, Kleopatre, gusari, Spidermani, vile, vještice i mnogi drugi imaginarni likovi vladali su par sati školom. Učenici su uz pjesmu, smijeh i ples ispratili i ovaj maskenbal, te uspjeli šarmirati i nasmijati nazočne svojim kreativnim idejama.

Učiteljica: Mihaela Scholz