Ormarić razmjene- prvi korak u zero waste

Autor: Nikolina Pleše, 27. 3. 2023.

Učenici 2. razreda u sklopu izvannastavne aktivnosti Prečkologija- zabavna ekologija ukrasili su i u predvorje škole smjestili ormarić za razmjenu rabljenih igračaka i knjiga. Ormarić razmjene zamišljen je kao mjesto gdje učenici naše škole mogu donijeti slikovnice, igračke, društvene igre i slične predmete koji im više nisu zanimljivi, a još su upotrebljivi i mogu razveseliti drugu djecu. Također, iz istog ormarića mogu uzeti predmet koji im se sviđa, a koji je netko drugi poklonio. Kroz ovaj vid razmjene djeca uče reciklirati, dijeliti predmete, povezuju se unutar zajednice (škole, naselja) i u praksi primjenjuju Zero waste princip- filizofiju življenja koja nas povezuje s prirodom i poučava kako smanjiti  količinu smeća koju  proizvodimo. U ukrašavanju ormarića pridružile su nam se i pomogle članice udruge Zeleni klik, Daša i Nikolina. Ormarić je školi doniran u Facebook grupi Sharing is caring Zagreb.

Priloženi dokumenti:
20231004_161933.jpg (1.12 MB)
IMG-20230403-WA0025.jpg (201.64 KB)
IMG-20230423-WA0003.jpg (277.87 KB)

Ormarić razmjene- prvi korak u zero waste

Autor: Nikolina Pleše, 27. 3. 2023.

Priloženi dokumenti:
20231004_161933.jpg (1.12 MB)