Dan voda- radionica Dupin

Autor: Nikolina Pleše, 9. 4. 2023.

U sklopu obilježavanja Dana voda učenici koji sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti Prečkologija zabavna ekologija, ugostili su na 1 dan edukatorice iz Instituta za STEM i afterschool programe. Učenici su imali priliku upoznati svijet podmorja kroz VR tehnologiju, te sastaviti i programirati lego setove. Kroz razgovor e edukatoricama saznali su o problemu zagađenja voda i mora, te ugrozi koju za biljni i životinjski svijet predstavlja plastični otpad. Posebno im se svidjela figura delfina koju su sastavili, te programirali njegovo kretanje u programu schratch. Ova aktivnost na atraktivan i zanimljiv način povezuje nove tehnologije aktualnim ekološkim temama. Gostovanje navedene organizacije prva je suradnja OŠ Prečko u sklopu aktivnosti Prečkologija-  zabavna ekologija sa lokalnom zajednicom.

Priloženi dokumenti:
20230329_130716.jpg (654.16 KB)

Dan voda- radionica Dupin

Autor: Nikolina Pleše, 9. 4. 2023.

Priloženi dokumenti:
20230329_130716.jpg (654.16 KB)