MINI MATEMATIČKA LIGA 2

Autor: Martina Dumbović, 12. 10. 2017.

Matematička mini liga je natjecanje koje se odvija u nekoliko susreta. Zadatci su vezani uz jednu nastavnu temu, a natjecanje traje 60 minuta. U svakom susretu prvih pet učenika osvaja 10, 8, 6, 4 ili 2 poda, a svi ostali sudionici 1 bod. Na svakom susretu prva tri učenika osvajaju i malu nagradu(...)

(...)

Ove školske godine u projektu sudjeluju učenici šestih razreda koji su uključeni u dodatnu nastavu matematike osnovnih škola Voltino, Nikole Tesle, Alojzija Stepinca i Prečko.

1. kolo održano je u OŠ Voltino 8. studenoga 2013.

Učenici su rješavali probleme s razlomcima.

Dok su čekali rezultate sudjelovali su u sportskom natjecanju svladavajući poligon prepreke.

Prva na ljestvici s 10 bodova je naša Ana Dekanić, a naši ostali natjecatelji osvojili su 1 bod.

2. kolo održano je u OŠ Nikole Tesle 17. prosinca 2013.

Učenici su rješavali probleme vezane uz kut i trokut.

U grupnom dijelu natjecanja učenici su sudjelovali u kvizu znanja.

Prvo mjesto i 10 bodova osvojila je naša Ana Dekanić, a naši ostali natjecatelji osvojili su 1 bod.

3. kolo održano je u OŠ Alojzija Stepinca 6. svibnja 2014.

Učenici su rješavali probleme s racionalnim brojevima.

U grupnom dijelu natjecanja učenici su rješavali logičke zagonetke.

I u ovom kolu prvo mjesto je osvojila je Ana Dekanić, a naši ostali natjecatelji osvojili su 1 bod.

Proglašenje pobjednika održano je u OŠ Prečko 2. lipnja 2014.

Gost posljednjeg susreta ove školske godine bila je doc. dr. sc. Franka Miriam Brükler koja je učenicima održala predavanje i radionicu „Magični kvadrati i srodna im bića“.

U zabavnom i interaktivnom okružju naučili smo što je magični kvadrat, tražili smo magične zbrojeve i sami pokušali konstruirati jedan magični kvadrat.

Dürerov magični kvadrat

Na kraju susreta smo objavili konačne rezultate natjecanja Mini matematičke lige šk. god. 2013./2014. Šestero najuspješnijih učenika nagradili smo skromnim, ali zasluženim nagradama – knjigama s izazovnim zadatcima i ulaznicama za Tehnički muzej.

Čestitamo i zahvaljujemo svim sudionicima!