Učitelji                          Odjeli

Daliborka Pavić                 7.b, 7.c

Ivana Mrvičić Domdjoni                7.a, 6.d/7.d, 5.d/8.c

MATEMATIKA I CRTANI FILM

Neki čovjek došao je do obale rijeke noseći košaru zelja   i vodeći vuka  i kozu

Dok je on prisutan, vuk neće pojesti kozu ni koza zelje. Preko rijeke čovjek može prijeći bilo sam, bilo da ponese ili samo vuka, ili samo kozu ili samo zelje. Može li on – prelazeći rijeku više puta- prenijeti na drugu obalu vuka, kozu i zelje, a da koza ne pojede zelje ni vuk kozu?

Prije ili kasnije svatko od nas se susreo sa nekom od verzija ovog zadatka pa pretpostavljamo da znate rješenje.

Ako želite znati na koji način su se autori crtanog filma Simpson poigrali ovim zadatkom, pogledajte video Math in the Simpsons: the river crossing puzzle cube na internet stranici

Math-Aids.com

Internet stranica Math-Aids. Com namjenjena je učiteljima matematike. Sadrži zabavne i poučne radne materijale.

Koordinatni sustav u ravnini