DOGAĐANJA I AKTIVNOSTI

10.05.2018. Autorica: Valentina Namesnik

U četvrtak, 10. svibnja, u sklopu Festivala dječje knjige održan je susret s književnicom Sanjom Pilić. Susretu su, u Centru za kulturu Prečko, prisustvovali peti razredi i posebni razredni odjeli, sa svojim profesoricama i knjižničarkom.

Sl. 1. Učenici su stalno imali ruke u zraku, jer su spremili puno pitanja za Sanju Pilić

Na opuštenom susretu, puno smo se smijali i imali smo prilike našu gošću pitati što god nam je palo napamet. Tako smo saznali koju je prvu knjigu napisala, što ju inspirira, jesu li njezine knjige pisane po istinitim događajima, ali i koja joj je omiljena boja, koliko ima djece i unučadi te čime se bavi u slobodno vrijeme.

Sl. 2. Književnica piše posvetu učenici

Književnica nam je na kraju susreta potpisala knjige te smo joj se radosno zahvalili na lijepo provedenom vremenu. Psssst! Doznali smo i da je u pripremi nova knjiga, a tema je "čime nas mame dosađuju". Jedva čekamo!

09.04.2018. Autorica: Valentina Namesnik

U ponedjeljak, 9. travnja, nakon što smo se lijepo odmorili i s veseljem ponovno sjeli u školske klupe, posjetila nas je autorica Maja Šimleša, koja je prošle godine izdala svoju prvu knjigu, slikovnicu "Suli u avanturi prijateljstvo". Susret je bio organiziran u školskoj knjižnici za prve razrede.

U nastavku pročitajte kako nam je bilo i pogledajte fotografije s našeg susreta.

Sl.1. Maja Šimleša, pomagačica Anja i ostali učenici prvih razreda

Autorica slikovnice ispričala nam je kako su nastale ilustracije za njezinu slikovnicu, pročitala nam je slikovnicu te je s nama porazgovarala o jako važnim temama, kao što su prijateljstvo, talenti, vrline i važnost čitanja. Slikovnica nam se jako svidjela, što je dokaz da su je gotovo svi učenici željeli posuditi u našoj knjižnici da bi je kod kuće mogli ponovno čitati.

Ovim se putem još jednom zahvaljujemo dragoj Maji na gostovanju u našoj školi i radujemo se ponovnom susretu s njom i žirafom Suli, jer nam je otkrila da Suli u drugoj knjizi kreće u novu avanturu, i to s krokodilom!

Sl.2. Učenici prvih razreda

« Listopad 2018 »