> Kazaliste

Gradsko kazalište "Žar ptica" - Dnevnik Pauline P.

Autor: Danijel Muić, 27. 2. 2013.

Učenici trećih razreda bili su u Gradskom kazalištu "Žar ptica" gdje su gledali Dnevnik Pauline P.

Kao i istoimena hit -knjiga za osnovce, glazbena predstava koju smo nazvali "light musical", govori o nizu običnih i neobičnih zgoda iz života desetogodišnjaka.

Kroz život pun svakodnevnih peripetija vodi nas slatka brbljavica Paulina P.,zapisujući svoje i tuđe životne situacije oštrim perom u svoj dnevnik.

I kao što Paulina Sanje Polak poput hrvatskog Adriana Molea želi svoje sretne i manje sretne trenutke sačuvati zauvijek, naša predstava želi upozoriti na mnoga pitanja desetogodišnjaka na koje mi odrasli nemamo odgovora ili za koje prečesto tvrdimo da nemamo vremena na njih odgovarati.

Sanja Polak
DNEVNIK PAULINE P

Redateljica i autorica adaptacije: Snježana Banović
Glume:Gorana Vrdoljak, Žana Bumber, Ana Marija Bokor/Vesna Ravenšćak, Hrvoje Zalar, Šime Bubica i Drago Utješanović